Vánoční chvíle s dětmi

(04. 12. 2019)

Je u nás tradicí, že v předvánočním čase nás do domova přijdou potěšit děti z mateřské školy Pohoda. Vánoční společné zpívání u vánočního stromu i zdobení perníčků, na které se vždy velmi těšíme, v nás navodí tu správnou voňavou atmosféru. Společně strávený čas s těmi nejmenšími je pro nás vždy pohlazením na duši. Velké poděkování patří  milým a vstřícným učitelkám.

Vystoupení Seniorbandu

(03. 12. 2019)

Předvánoční čas nám zpříjemnilo vystoupení milé skupiny z Filipova, a to Seniorbandu. Veselé a rytmické písničky nás rozproudily, nálada byla výborná, zazpívali jsme si, zabroukali a užili jsme si pohodové odpoledne.

Mikulášská zábava

(03. 12. 2019)

K prosinci patří Mikuláš, čert i čertovská nadílka. Vedení domova pro děti zaměstnaců přichystalo bezva mikulášskou zábavu s diskotékou, nadílkou , zpíváním a vším, co k tomu patří. Všichni včetně dětí si to náramně užili.

Zdobení vánočního stromu

(03. 12. 2019)

Vánoce jsou za dveřmi a i my v domově jsme se pustili do příprav a hlavně do výzdoby. Vánoční strom, který již tradičně zdobí naši společnou jídelnu,je vyzdoben vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Práce nám šla pěkně od ruky, strávili jsme společné příjemné chvíle v předvánoční atmosféře,

Vánoční trhy

(28. 11. 2019)

I v letošním roce jsme se zúčastnili tradičních velmi oblíbených vánočních trhů pořádaných Krajským úřadem Libereckého kraje. Klienti mnoha poskytovatelů sociálních služeb zde prezentují své vlastnoručně vyrobené výrobky. A že je na co koukat a z čeho vybírat ke koupi, už dávno víme, proto se sem vždy velmi těšíme. Akce vydařená, vánočně naladěná, přátelská.

Exkurze v Korálku

(18. 11. 2019)

V minulém týdnu jsme se prostřednictvím Nadace Preciosa vypravili do nedaleké historické mačkárny Korálek. A byli jsme všichni nadšeni. Nejen že jsme shlédli historickou expozici mačkaných a vinutých perlí a skleněných kytiček, dokonce jsme si mohli vlastnoručně vyzkoušet, jak se takové vinuté perle vyrábějí. Vyprávění pana Štryncla, které bylo velmi poutavé, dokreslilo tu správnou atmosféru a my se ponořili do dob dávných, kdy se u nás v horách  v každé chalupě něco podobného vyrábělo. Děkujeme za mimořádný zážitek a už teď plánujeme další návštěvu.

Ježíškova vnoučata

(12. 11. 2019)

I letos jsme se již potřetí s chutí zapojili do celorepublikového projektu Českého rozhladu Ježíškova vnoučata, jehož smyslem je splnit nejrůznější přání seniorům. Ať už je to přání drobně, větší, či největší, radost v očích seniorů je pro nás vždy tou radostí nejcennější.

 

Podzimní zahradní slavnost

(27. 09. 2019)

V pátek 20. září se v areálu domova konala Podzimní slavnost. Nádherný den plný hudby, písniček Karla Gotta i Waldemara Matušky v podání zpěváka Šimona Pečenky, k tomu 2 harmonikářské party se svými písněmi, které všechny klienty rozproudily, výborné špekáčky, domácí koláče pečené s láskou zaměstnanci, točené pivo, káva...Sportovní disciplíny, které jsme nejen pro klienty našeho zařízení připravili, ať už to byla košíková, lukostřelba či pétanque jsme hravě zvládli, pobavili se navzájem. A čestný diplom na památku k tomu. Den byl víc než vydařený, nakonec i sluníčko vykukovalo, což nás těšilo. A krásná trička, která jsme měli na sobě, jsou dílem klientů našeho domova. Bezva práce:-)

Tvoření a výstava v muzeu

(11. 09. 2019)

V úterý 10. září jsme se vypravili do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Zde byl pro nás pro seniory připraven dopolední program v rámci výstavy Cesta do Indie. Poutavou cestovatelskou výstavu jsme s radostí zhlédli a po prohlídce si každý nás vyrobil náramek pro štěstí podle svých představ a fantazie. Zajímavá akce, která se nám velmi líbila.

Letní posezení u přehrady

(14. 08. 2019)

Ani v létě neleníme a horké slunečné dny využíváme k menším výletům, procházkám a posezením třeba u přehrady. A aby atmosféra byla ještě příjemnější, mlsáme. Někdo zmrzlinu, jiný pivo, kávičku, prostě na co máme chuť. Užíváme si léta:

| 0-10 | 10-20 | 20-30 | 30-40 | 40-50 | 50-60 | 60-67 |


© 2018, Domov důchodců Jablonecké Paseky, všechna práva vyhrazena. | Dnes je 24. 01. 2021,